Návody, informace

 

Instalaci podlahové krytiny (včetně koberců) musí provést k tomu určená odborná firma s potřebným oprávněním dle postupu daným výrobcem podlahové krytiny. Podlahovou krytinu je nutno nainstalovat na upravený podklad vhodném pro pokládku krytiny lepidlem k tomu určeným. Instalaci na pevno doporučujeme i u laminátoch a dřevěných podlah v prostorách s vysokým zatížením a nebo tam, kde bude instalován objemný a těžký nábytek či kuchyňská linka na laminátové nebo dřevěné podlaze. 

 

Produkty pro údržbu podlahových krytin koupíte zde.

 

Práce se stavební chemií UZIN a řešení problémů s podkladem zjistíte ZDE.

 

Návod na ošetření a údržbu podlahovin přípravky CC Schutz.

 

1. Nedostatečná dilatace

Je zapotřebí dodržet dilataci po obvodu stěn a také od všech pevně stojících předmětů jako krby, sloupy atd. Dilatace by měla být vždy min.1 cm. Uvažuje se zpravidla 1,5 mm na 1m délky. Nedostatečná dilatace vede v případě pnutí podlah k vyboulení.

2. Profily PPS správně umístit

Krycí profil se základním profilem nejdříve umístit pod křídlo dveří tak, aby při zavřených dveřích vyčníval profil na obou stranách křídla dveří stejně. Potom je z PPS-krycího profilu vidět hladkou vnější stranu profilu. Rýhovaný profil není viditelný, neboť je pod křídlem dveří.

3. Silikon

Na parkety nepoužíváme silikon. Má-li být nějaká spára nebo dilatační spára uzavřena, je možno tak učinit pouze vhodnou akrylátovou hmotou pro utěsňování spár. Jakékoliv stopy po silikonu na parketové podlaze narušují při renovacích nebo zatavování lakový povrch.

4. Montáž patních lišt

Lišty je třeba u plovoucích podlah fixovat vždy do obvodové stěny. V případě fixace lišt do podlahy zamezíme potřebnému pohybu podlahy.

5. Obuv na vysokých podpatcích

Žádné parkety nejsou odolné vůči namáhání obuví na vysokých podpatcích. Průměr podpatku 3 - 5 mm znamená dosedací plochu pouhých 20 mm2. Hmotnost osoby těžší než 60 kg způsobuje při této malé dosedací ploše zatížení tlakem 300 kg/cm2. Podobně je tomu, ulpí-li na podpatcích obuvi malé kamínky. Takováto zatížení mají také u jiných krytin, například u keramických dlaždic, za následek odprýskávání a škrábance.

6. Rejdovací kolečka

Kancelářské stoly a židle mají rozdílná rejdovací kolečka. Pro tvrdé podlahové krytiny musí být použita dvoubarevná rejdovací kolečka. Jednobarevná kolečka jsou určena pro měkké krytiny, snadněji se pohybují a tudíž mají tvrdší povrch koleček. Jednobarevná kolečka pro měkké krytiny způsobují na parketových podlahách extrémní poškození, a nesmí se proto používat.

7. Dveřní průchody

Při pokládání parket přes dveře je nutno odmontovat nejen ozdobné kování, ale také zárubně dveří v ostění dveří, aby bylo možno položit povrch pod dveřní zárubeň a aby práce nebyla bržděna. Pokud to není možné a dveřní zárubeň je namontována tak, že je postavena na podlaze, musí mezi dveřní zárubní a hotovými parketami zůstat dilatační spára minimálně 5 mm. Tato může být v horní třetině parketové podlahy vyplněna akrylátovou hmotou pro utěsňování spár. Spodní 2/3 musí být podloženy konopnou šňůrou.

8. Působení UV-záření

Položíme-li na parkety např. koberec, či nábytek a po delší době ho odstraníme zjistíme, že parkety v tomto místě mají jiný odstín než parkety v místech vystavené slunečnímu svitu. Není to žádná závada. Dřevo prostě normálně dostane svoji "patinu". Necháme-li tato místa odkrytá, barva podlahy se po určité době v závislosti na intenzitě světla srovná.

9. Podlahové topení

Teplota na povrchu podlahové krytiny, je jedno jedná-li se o dlažbu, PVC či dřevo, smí dosáhnout max. teploty 27 °C. Nezáleží na tom, používáme-li teplovodní nebo elektrické. Doporučujeme aby podlahové vytápění bylo užíváno vždy v kombinaci s jiným např., fun collory, radiátory. V případě že budete mít pocit, že je v místnosti nedostatečná teplota budete chtít, aby topení bez ohledu na jakékoliv parametry vám tuto teplotu zajistilo. V mnoha případech je tak převýšena teplota na povrchu parket, což vede k sesychání a trvalému vzniku spár.

10. Chyby při pokládce

Podloží pod podlahy není dostatečně rovné, pevné a suché, neodpovídá tedy platným ČSE normám. Nerovnost podlahy způsobuje prohýbání, možnosti poškození mech. spoje jednotlivých dílců. Pevnost podlahy musí odpovídat zatížení v jednotlivých místnostech. Vlhkost podloží-betonu by neměla přesáhnout 1,5%.

11. Vlhkostní parozábrana

Zabraňuje pronikání vlhkosti z podloží. Je nutno, aby izolace z PE folie byla položena s překrytím minimálně 20 cm a následně přelepena. Doporučujeme vytáhnout tuto izolaci podél obvodových stěn (vytvoření tzv. vany) a teprve po montáži obvodových lišt tuto izolaci zaříznout nad hranou obvodových lišt.

 

 

Odolnost plovoucích podlah

Značení

Odolnost podlahy

AC1

Nízké zatížení. Vhodné pro místnosti s nízkou frekvencí provozu (záchod, ložnice)
 

AC2

Střední zatížení. Vhodné pro místnosti se střední zátěží (jídelna, obývací pokoj)
 

AC3

Silné zatížení. Vhodné do všech místností včetně místnosti s vysokou frekvencí provozu a pro komerční provozy s malou frekvencí provozu (malé kanceláře, hotelové pokoje)
 

AC4

Velmi silné zatížení. Vhodné do všech místností včetně místnosti s vysokou frekvencí provozu a pro komerční provozy s vyšším zatížením (kanceláře, kavárny, obchody). Podlaha je vhodná i pro větší domácí zvířata.
 

AC5

Extrémní zatížení. Vhodné do všech místností včetně komerčních místností s vysokou frekvencí provozu (úřady, recepce větších hotelů).
 

Informace k podlahovému vytápění

Teplovodní podlahové vytápění:

Před pokládkou nové podlahy musí být všechny stávající podlahoviny odstraněny. Jako dodatek ke standardní kontrole povrchu musí být proveden natápěcí protokol, jako důkaz řádného natopení a ochlazení. Řádný nátopový proces vytápěné podlahové mazaniny musí být proveden bez ohledu na roční období.

 

Proces vytápění podlahy:

Začátek fáze ohřívání u cementových potěrů nejdříve po 21 dnech, u anhydritových potěrů podle údajů výrobce, nejdříve však po 7 dnech.

Začátek fáze ohřívání s náběhovou teplotou 25°C, která musí zůstat 3 dny konstantní.

Zvyšování náběhové teploty každý den o 5°C až po dosažení maximální náběhové teploty.

Udržet maximální náběhovou teplotu po dobu 3 dní – bez vypnutí topení v noci.

Snižování náběhové teploty každý den o 10°C až po dosažení povrchové teploty 18°C.

Během pokládání a 3 dny po položení udržet výše uvedenou teplotu konstantní.

Po uplynutí 3 dní náběhovou teplotu pomalu zvyšovat.

Teplota povrchu mazaniny nesmí být vyšší než 28°C.

 

Elektrické podlahové topení

Elektrický podlahový vyhřívací systém je obecně vhodný pro pokládání, pokud je zabudován do potěru nebo vrstvy betonu a neleží tedy jako fóliové topení na vrstvě betonu.

Teplota povrchu mazaniny nesmí být vyšší než 28°C.

 

Regulovaná fóliová topení je možné použít jako podklad pro pokládání, pokud je zajištěno, že teplota povrchu nikdy nepřekročí 28°C a topný systém je uznán jako vhodný pro konkrétní pokládanou podlahu.

Pozor!!! Standardní elektrické foliové vytápění vytváří extrémní teplotní změny povrchu, které jsou vyšší než 28°C.

 

Náběnový diagram podlahového vytápění

1

 

608 855 055

podlahyalfa@seznam.cz

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

×

 

 

Při registraci do e-shopu se Vám zobrazí Vaše ještě nižší ceny

u vybraných produktů! 

 

Registrujte se prosím, ceny Vás mile překvapí.